Тековни судења

Телефонот на Боки 13 го откри мебелот за Катица и парите од Дејан Пелистерка

06.02.2020 13:16:00 Доказите кои се изведуваа, покажаа како Боки 13 и Зоран Милески Кичевскиот влегуваат кај Камчев дома и излегуваат со ташна Луј витон, мебелот наменет за Катица Јанева и бизнисот со Дејан Панделески Пелистерка.

Лила Стојановска и Мери Дика го пуштија Боки 13 низ вода, не му се другарка и „како мајка“ повеќе

29.01.2020 14:53:00 Водителката на Сител Лила Стојановски се изјасни дека не му е другарка повеќе на Боки 13 иако му донирала 25 илјади евра, а неговата кума, судијката Мери Дика не му е „како мајка и не се слушаат секој ден“ како што тврдеше Боки 13.

Јанева пред нервен слом, Стефанова била „ороспија“, а Катица и го возела „мачето“

27.01.2020 19:59:00 Катица Јанева збесна на крајот на сведочењето на Лиле Стефанова, нарекувајќи ја „ороспио“, „гомнарке“, „ти чинев кога ти го возев „мачето“. Стефанова потенцираше дека не се во добри односи, но сведочењето не навестуваше дека Јанева ќе збесне и плаче!

Скандал пресуда на судијата Ѓоко Ристов: Само ОПОМЕНА за Дудуш, градоначалник тепач од Шутка

17.01.2020 12:58:00 Градоначалникот на Шуто Оризари доби само СУДСКА ОПОМЕНА од судијата Ѓоко Ристов затоа што тепал човек на ромскиот бал, . Курто Дудуш ја признал вината и се соочи со „страшна казна“. Каква порака праќа судот кон насилниците

Панчевски отпатувал во странство и не дојде на судење, Врховен го одби барањето за да суди друг суд

24.12.2019 10:16:00

Боки 13 се загрижил дека нема да земе пари од Камчев, зашто Сведок објавил текст за Лазар Јанев

10.12.2019 22:25:00 На денешното сведочење, Ана Камчева раскажа како Боки 13 се заканувал дека Катица Јанева нема да ја заврши работата за пуштање на Орце Камчев, бидејќи „Сведок“ објавил дека синот на Јанева работел во 1 ТВ. Тој барал Камчева текстот да биде повлечен!

Три години затвор за Кическиот во „Рекет“ и продолжен куќниот притвор

04.12.2019 13:45:00 Со пресудата од 3 години затвор за Зоран Милески Кически, судот во целост го прифати обвинението за „рекет“. Продолжен му е и куќниот притвор до правосилноста на пресудата.

На пладне пресуда за Кическиот за „Рекет“: можно е 2 години затвор условна за 5

03.12.2019 22:10:00 Кривичниот суд на пладне (среда, 4 декември) ќе ја објави пресудата за Зорам Милески, кическиот откако тој призна вина во „рекет“. Казната е од 1 до 10 годии, но може да помине со усовна, 2 за 5. Судот го праша 3 пати дали доброволно признава вина.

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 204 | следна