Информации

Киро Здравев се жали од козериите на „Сведок“ - многу ме критикувате

29.09.2020 11:53:00

Талат Џафери и Киро Здравев се сретнаа на родителска кај децата и си помуабетија

25.09.2020 18:05:00 Претседателот на Собранието Талат Џафери се сретнал со Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев. средбата, како што дознава Сведок, се случила на родителска средба во Академијата за судии, каде што им учат децата.

Скандалозен избор на судии: Судски ја наполни Апелација со партиски миленичиња на СДС и ДУИ

10.02.2020 14:39:00 Судски, очекувано, ја избра струмичката судијка Ташева во Апелација, како и Ѓоко Ристов кој му даде само „опомена„ на Курто Дудуш и Зимбовска, сопруга на СДС функционер. Сите беа многу ниско на кандидатската листа! Вдомените се кадри на СДС и ДУИ!

Лазарова Трајковска избрана за судија во Врховен, за другите позиции Судски ќе „увезува“ судии

07.02.2020 14:03:00 Судскиот совет не успеа да избере 6 судии во Врховен како што беше планирано, туку само , наоѓајќи им маани на скопските и битолските судии кои кои конкурираа во Врховен. За следниот оглас очекуваат судии од „увоз“, зашто ова домашната понуда !

И на Лила Филиповска и се заканува „Шутка“ - мамела во корист на Боки 13

04.02.2020 13:19:00 Обвинителството за организиран криминал сега дознава дека имало пријава против Лила Филиповска, но се подготвени да ја работат, вели обвинителката Русковска за сведок. Лажеше ли Лила на суд за донацијата за 1ТВ?

Судски совет ќе ги избира идните судии според говорот на телото

02.02.2020 16:35:00 Судскиот совет усвои правилник, во кој е предвидена дека во оценката кој судија на кое место на ранг листата ќе се најде е и „говорот на телото“ што ќе го покаже на интервјуто пред Комисијата во Советот!

Судиите пред нов избор: кој да ги претставува во Судски Лимани или Зендели

21.01.2020 18:21:00 Судиите во текот на денот (среда 22 јануари) ќе гласаат за нов член на Судски совет од редот на заедниците. Кандидати се Артан Лимани од Скопје и Ханиф Зендели од Гостивар. Зошто треба да биде избран судијата Артан Лимани?

Судски ќе унапреди судијка во Апелација поради која има еден убиен човек а еден во затвор

29.12.2019 17:07:00 Судски совет се очекува да ја продолжи седницата на која ќе избира судии во скопска апелација, на која се очекува да унапреди судијка од скопска единица, за која двајца се пукаа, едниот беше убиен, а другиот заврши во затвор. Таа суди кривично!

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 374 | следна