Вести

Владимир Панчевски не дојде на судење во Велес, за следното полиција ќе му ја носи поканата

21.10.2019 12:26:00 Откако не се појави ни Панчевски, ниту неговите адвокати, судот за следното судење со полиција ќе се обиде да му го достави обвинението за злоупотреби на АКМИС системот и местење предмети кај судии.

Катица Јанева на снимката: Не се секирајте, Лиле Стефанова е под моја контрола

08.08.2019 20:39:00 Катица Јанева, во необјавениот дел од снимката, во разговорот со Боки 13, кој е пуштен на спикерфон ги убедува да не се секираат, работата ќе биде целосно завршена бидејќи обвинителката Лиле Стефанова е под нејзина целосна контрола!

Тешка сообраќајка кај Катланово, повредени повеќе лица

25.07.2019 14:16:00 Нешто после пладне во тешка сообраќајна несреќа кај Катланово повредени се десетина лица кои се пренесени на скопските клиники. Пожарникарите ги сечеа возилата за да ги спасат повредените.

Катица Јанева „заборавила“ дека рекетирала - прекина боледување и се врати во СЈО

23.07.2019 15:37:00 Иако сведоци тврдат дека Јанева директно им барала пари, а кога рекетирале Боки 13 и Зоки Кичеец, Катица ја пуштале на спикерфон , Јанева денеска ги заборави овие детали, го прекина боледувањето и се појави на работа во СЈО. Претходно била на фризер.

РЕКЕТ аферата со нови димензии: бентли и јахти завршиле кај Заеви и партнерот на Кичеец

20.07.2019 00:00:00 Аферата РЕКЕТ ќе открива како бентлито на Камчев завршило кај Заеви, а јахтата на Панделески кај Роштиљ, бизнис партнерот на Кичеец

ЕКСКЛУЗИВНО: Судски денеска ќе го разреши Вангеловски за да ја заборавиме Катица Јанева

17.07.2019 03:49:00

Судијки со скапи ташни на црвениот тепих на Боки 13 - кај кого уживаше заштита?

17.07.2019 01:08:00 Судијката на скопска апелација и до неодамна член на Судскиот совет е меѓу топ пријателите на Боки 13, која со скапи ташни и мшетање по хотели по светот со мајката на Јовановски покажуваше колку е блиска до притвореник Боки13.

Претседателите на 10 судови ќе продолжат како в.д. до изборот на нови, одлучи Судски совет

23.04.2019 17:32:00 Сегашните претседтели на 10 судови ќе продолжат како вд претседтели и по 29 април, се до изборот на нови, одлучи Судски совет, ценејќи дека така немало да се нарушши континуитетот. Само еден член на Судски беше против.

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 373 | следна