Тековни судења

Три години затвор за Кическиот во „Рекет“ и продолжен куќниот притвор

04.12.2019 13:45:00 Со пресудата од 3 години затвор за Зоран Милески Кически, судот во целост го прифати обвинението за „рекет“. Продолжен му е и куќниот притвор до правосилноста на пресудата.

На пладне пресуда за Кическиот за „Рекет“: можно е 2 години затвор условна за 5

03.12.2019 22:10:00 Кривичниот суд на пладне (среда, 4 декември) ќе ја објави пресудата за Зорам Милески, кическиот откако тој призна вина во „рекет“. Казната е од 1 до 10 годии, но може да помине со усовна, 2 за 5. Судот го праша 3 пати дали доброволно признава вина.

Русковска: Чарлиевиот ангел Катица, влезе во филмот на Боки и го посрамоти обвинителството

03.12.2019 20:58:00 Јавната обвинителка Вилма Рускоска го почна воведниот говор со филмот „Чарлиеви ангели“ кој беше снимен за СЈО, и наведе дека Катица јанева која влегла во филмот на самонаречениот шоумен, го посрамотила Јавното обвинителство и ја изневерила довербата

Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кически во вторник на судење за РЕКЕТ - детали од обвинението

01.12.2019 21:56:00 Во вторник треба да почне судењето за РЕКЕТ каде што се обвинети Катица Јанева, Боки 13 и Зоран Милески Кическиот. Во продолжение следуваат деталите наведени во обвинението потпишано од обвинителката Вилма Рускоска. Боки 13 се уште е во болница.

Врховен му чува грб на Панчевски, не одлучил по барањето за делегирање на друг суд наместо велешкиот

18.11.2019 10:37:00 Скопската полиција не го нашла дома екс претседателот на скопска единица Владимир Панчевски, иако, комшиите кај кои се распрашале потврдиле дека живее тука, па повторно се одложи судењето против него за АКМИС системот.

Катица Јанева, Боки 13 и Зоран Милески Кическиот на 3 декември на обвинителна клупа

13.11.2019 22:45:00 На поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и на нејзините пајташи, Боки 13 и Зоран Милески Кическиот ќе им се суди за „Рекет“ на 3 декември, соопшти кривичниот суд во Скопје, откако претходно го прифати обвинението на Вилма Рускоска.

Управниот суд ги укина решенијата и пресудата за лустрацијата на кичевскиот судија Драги Билески

01.11.2019 16:27:00 Управниот суд во повторена постапка ги укина решенијата на Лустрациска и пресудата на Управен дека кичевскиот судија Драги Билески бил соработник на ДБК, откако судот во Стразбур ја усвои неговата тужба против државата.

АКМИСОТ влегува во судница, на обвинетиот Владимир Панчевски не му се допаѓа велешкиот суд

20.10.2019 13:02:00 Екс претседателот на скопска единица, обвинетиот Владимир Панчевски, непосредно пред закажаното судење за злоупоѕтреби на АКМИС системот, побарал да не му суди велешкиот суд, како ни друг суд на подрачјето на Апелација Скопје.

прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 198 | следна